Wirtualna rzeczywistość i popularność gier komputerowych

Dziś tekst ten będzie trochę różniący się od pozostałych, bo chciałbym zająć się kapkę o tym, co faktycznie w największym stopniu mnie frapuje. Nie stanowi to zwyczajnego połączenia różnorakich dziedzin czy zainteresowań – wtrąciłbym, że jest poniekąd unikalne. A więc, z jednej strony bardzo interesuję się elektroniczną rozrywką, a z drugiej niesamowicie wielbię oglądać filmy, w szczególności westerny. W dzisiejszych czasach ten gatunek produkcji nie syci się dużą popularnością, nie mówiąc już w ogóle o tych starych filmach, jakie powoli przechodzą do lamusa.

Natomiast gry komputerowe mogą cieszyć się istotnie gigantyczną sławą, jakiej jeszcze nie miały. Uważam, że spowodowane jest to wieloma, o których postaram się w tym momencie powiedzieć. Po pierwsze, rozkwit technologiczny i trwałe udoskonalanie pozycji powodują, że dziś bez wątpienia mogą one być przyjęte za niezwykłe dzieła. Piękne graficznie uniwersa, widoki oraz artystyczne wyobrażenia przyszłych losów czy przeszłości w świetny sposób oddziałują na dowolnego gracza gier komputerowych.

Należy także napisać o tym, że na powodzenie gier nie byle jaki wpływ mają naprawdę youtuberzy. Przed zakupieniem jakiegoś tytułu niezmiernie duża liczba ludzi gier komputerowych weryfikuje, jak się gra i czy opłaca się ją nabyć. Muszę powiedzieć, że ja także robię w ten sposób – spowodowane to jest mniej więcej tym, że w co poniektórych wypadkach podawany pasjonatom rozrywki elektronicznej trailer miłośnikom gier komputerowych zajawka gry absolutnie mija się z prawdziwą grą i odbieramy coś całkowicie odmiennego.

Co jest warte dorzucenia – uznanie oddziałuje na rozgłos. Dowolne działania reklamowe docierają do licznej grupy odbiorców, co oddziałuje wartościowo na owoce sprzedaży. Tutaj możemy powiedzieć chociażby o takich grach, których sprzedaż przekroczyła aż sześćdziesiąt milionów dolarów amerykańskich. W dodatku, mocno podobne gry w tej materii posiadamy na ojczystym podwórku. Z pewnością nie mamy się czego wstydzić, o czym więcej będzie za moment.

W Polsce bez jakichkolwiek problemów wyszukamy firmy zajmujące się projektowaniem gier, które rozpoznawalne są na wielu rynkach i gruntownie znane w obszarze. Ich prace otrzymują bardzo głośne nagrody i efektami sprzedaży biją na głowę konkurencyjne gry w swoich dziedzinach. Sądzę, że to nadzwyczaj dobrze rokuje na przyszłość. Jesteśmy w stanie wyobrażać sobie takie wizje, gdzie w tej chwili niewielkie firmy (które swoimi niezależnymi tytułami także są w stanie zafascynować) osiągają poziom tych dużych.

Na dodatek wpływ na renomę gier komputerowych współcześnie posiadają także nowatorskie formy grania – mowa tutaj głównie o wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości, które są coraz to regularniej użytkowane w graniu. Co możemy podkreślić, do virtual reality nie potrzebujemy właściwie jakichkolwiek specjalistycznych narzędzi. Odpowiednie okulary VR możemy nabyć (choćby przez Internet) już za pięćdziesiąt zł. Jeżeli chcielibyśmy pobawić się wirtualną rzeczywistością, to nasz telefon musi posiadać żyroskop i wyświetlacz o rozdzielczości co najmniej full hd (wartość poniżej nie jest zalecana ze względu na wyświetlacza) i rzecz jasna system Android. Skoro już obecnie jest to przystępne niemal dla wszystkich, to można tylko wyobrażać sobie, jak technologie te będą wyglądały za kilkanaście lat. A może pokaże się coś zupełnie niespotykanego?

Post Comment