Rozrywka i nauka przed komputerem – czego uczą gry?

Dzisiaj tekst ten będzie luźniejszy od naszych pozostałych, gdyż chcieliśmy najzwyczajniej pogadać z Wami o naszej ukochanej tematyce, czyli o grach video. Na nieszczęście jestem zmuszony podkreślić, że niezwykle dużo ludzi uznaje nadal, że elektroniczna rozrywka to niebezpieczeństwo i to oczywiście z taką pomocą młodzież popełnia przestępstwa. To jest w mojej opinii zdumiewająco dziwaczne, ponieważ nasza rodzima specjalizacja gier video niesłychanie intensywnie się rozwija (posiadamy sławnych reprezentantów w tej specjalności!), a inni nie hamują się w formułowaniu tych bądź innych negatywnych wyroków czy opinii.

Ostatnimi czasy nadzwyczaj dużo nagrywam się w tematy postapokaliptyczne. Jakoś tak gry mi się podobają – może dlatego, że co poniektóre z tytułów są wieszcze? Szczególnie chyba to w największy sposób mnie do nich przyciąga. To jest lekko osobliwe, ale lubię rozpoznawać opustoszałe i zniszczone światy, poszukiwać pozostałych surowców bądź znaczących substratów, trafiać na organizujące się w jakiś sposób bandy i prowadzić rozmowy z nimi, zajmować się handlem. Wszystko to dla mnie jest prawdopodobną przyszłością w obliczu zagłady cywilizacyjnej, takiej jak absolutna wojna atomowa, uderzenie kosmicznego obiektu w błękitną planetę czy wykształcenie się nowej,groźnej oraz choroby nie do uleczenia.

Elektroniczna rozrywka pozwalają nam na niedługą chwilę wcielić się w herosa właśnie z tych uniwersów i zaznać jego przygód. Ja zwykle bawię się tak, że albo wcielam w herosa oraz wybieram te decyzję, jakie moim zdaniem są trafne i które najwidoczniej ja bym je przedsięwziął w tych uwarunkowaniach, albo kreślę w wyobraźni usposobienie śmiałka oraz zachowuję się adekwatnie do jego psychiki.

W mojej opinii tym sposobem można się bawić o wiele ciekawiej, chociaż w pozycje z gatunku role-playing game. W takich przypadkach światy te są w stanie naprawdę zainspirować – moja rozgrywka jest tutaj odpowiednim przykładem, bowiem pokonanie czterech pozycji z pewnego świata gry ze wszelakimi dodatkami (zainspirowało mnie to na dobre) zabrało mi bez mała 12 miesięcy. Rok ciśnięcia w w istocie jeden tytuł!

Oczywiście, że polecam każdemu granie w gry video. To nie jest tak, jak słyszy i czyta się w mediach – siedzenie przed kompem w granicach zdrowego rozsądku jest w stanie dostarczyć wiele korzyści. Dla najmłodszych może to być przykładowo język angielski, dlatego że z wykorzystaniem grania w gry mogą one w rychlejszy sposób się go przyuczyć. Znam wiele graczy, którzy idealnie tą metodą nauczyli się angielskiego, wskutek czego ich przyszłe kształcenie było bardziej owocne!

Post Comment