Kreatywne zabawy z dziećmi

Brakuje wam pomysłów na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem? Szukacie zabaw, które umilą czas wszystkim członkom rodziny? Warto zapoznać się z niektórymi propozycjami, które mogą stać się dla was inspiracją.

Kreatywność to niezwykle istotna cecha, która powinna być nieustannie rozwijana. To szczególnie ważne jeśli chodzi o dzieci. Umiejętność kreatywnego myślenia wpływa na lepszy rozwój dziecka, a także pomaga w przyszłych życiowych sytuacjach. Warto zatem już od najmłodszych lat zadbać o to, by dziecko pobudzało swoje twórcze zdolności. Istnieje wiele ćwiczeń oraz zabaw, które w tym pomagają. Dzieci bardzo szybko się nudzą, dlatego warto mieć w zapasie kilka ciekawych pomysłów na spędzenie zimowo-jesiennych dni.

Pamiętajmy, że kreatywności uczymy się przez całe życie. To bardzo przydatna cecha pomagająca nam w rozwiązywaniu codziennych problemów oraz w twórczym działaniu. Kreatywne osoby są bardziej pewne siebie i lepiej radzą sobie w stresujących sytuacjach. Dlatego tak ważne jest, by rodzice zadbali o rozwijanie i pobudzanie kreatywności u swoich dzieci. Pomagają w tym różnego typu gry oraz zabawy. To najlepsza droga na rozwijanie kreatywnego i twórczego myślenia u najmłodszych.

Popołudnia w domu

Zimowe popołudnia to czas, w którym dzieci większość czasu spędzają w domu. Warto jednak zadbać o to, by główną rozrywką w tym czasie stało się oglądanie bajek w telewizorze. Istnieje wiele ciekawych oraz prostych rozwiązań, które nie tylko pozwolą dziecku na rozwinięcie twórczych zdolności, ale również okażą się świetną zabawą. Wiele oczywiście zależy od wieku dziecka.

W przypadku najmłodszych dzieci dobrym rozwiązaniem będą zabawy, które będą rozwijać ich zdolności sensoryczne oraz motoryczne. Malowanie, rysowanie czy budowanie konstrukcji z masy solnej to idealne rozwiązanie. Warto jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie wszystkich niezbędnych rzeczy. Kolorowe farby, kredki czy flamastry są tutaj niezbędne. Z odbitych dłoni na papierze może powstać coś naprawdę ciekawego. Masa solna, którą łatwo wykonamy w domu, również pozwoli na rozwinięcie zdolności twórczych dziecka, a także pobudzi jego wyobraźnie i zdolności motoryczne.

Przejdź na stronę Dekolo – kontakt – jeżeli potrzebujesz materiałów do DIY

 

Wspólne gotowanie to również świetne rozwiązanie na zimowe popołudnia. Jeśli chcemy nieco urozmaicić tę czynność możemy zakupić ciekawe foremki do wypieku ciast i nie tylko. Nie krytykujmy przy tym dziecka i pozwólmy mu na samodzielne wykonywanie poszczególnych czynności. To także dobre rozwiązanie jeśli dziecko odmawia jedzenia.

Kreatywne zabawy

Kalambury to gra, która pobudza wyobraźnię oraz kreatywne myślenie. To idealne rozwiązanie jeśli dzieci są nieco starsze. Możemy zagrać w pokazywanie, rysowanie lub mówienie – każda czynność posiada swoje zalety.

Inną zabawą tego typu jest tzw. ,,czółko”. Dziecko oraz rodzic przyklejają sobie nawzajem karteczki z nazwą jakiegoś zwierzęcia, rzeczy itp. A następnie, przez zadawanie pytań, próbują zgadnąć jaki napis znajduje się na ich czole.

Możemy również zdecydować się na gry planszowe. To idealny sposób, by wspólnie spędzić czas z całą rodziną. Należy pamiętać, by wybierać takie gry, które dostosowane są do wieku dziecka oraz jego możliwości.

2 thoughts on “Kreatywne zabawy z dziećmi

Post Comment