Designerskie meble z palet

Meble zrobione na bazie tak zwanych europalet już od jakiegoś czasu stały się popularne i z impetem weszły na salony, stając się coraz bardziej lubianą ozdobą salonu czy sypialni. Furorę robią głównie łóżka oraz stoliki kawowe z palet, choć ten surowiec jest na tyle uniwersalny, że z łatwością możesz posłużyć do wykonania wielu innych mebli. Co jeszcze ciekawsze, na rynku dostępne są również gotowe meble zrobione z palet (w całości lub częściowo), co oznacza, że nie ma konieczności majsterkowania.

Ten sposób umeblowania mieszkania jest nie tylko oryginalny i stylowy, ale również dość ekonomiczny. Ponadto już dawno przestał on kojarzyć się z prowizorycznymi meblami „z odzysku”. Wręcz przeciwnie, dziś europalety z powodzeniem mogą służyć jako pełnoprawne wyposażenie domu lub mieszkania, które zachwyci Ciebie i Twoich gości niecodziennym wyglądem. Twoje wnętrze nabierze natomiast jeszcze więcej charakteru.

Meble z palet z łatwością wpasują się w zasadzie w każde wnętrze, a za pomocą estetycznie pomalowanych palet można stworzyć wiele sprzętów, choćby wspomniane łóżko, ale również szafki, podest czy łóżeczko dla dziecka. Świetnie sprawdzają się palety drewniane, w klasycznym odcieniu, ale równie dużą popularnością cieszą się meble z białych palet, które idealnie podkreśla wystrój minimalistyczny. Meble z palet spełniają funkcję 2 w 1, ponieważ służą nie tylko za wyposażenie domu, ale stanowią one same w sobie estetyczną i niezwykle modną ozdobę.

Artykuł przygotowany przez

Ich dodatkową wielką zaletą jest łatwość ich modyfikacji, więc kiedy tylko przyjdzie Ci ochota na małą zmianę, wystarczy jedynie poprzestawiać palety, aby uzyskać zupełnie nową formę mebla.

Z palet przemysłowych tworzone są również stylowe kanapy i komplety wypoczynkowe, które są idealne nie tylko jako meble ogrodowe, ale również jako dekoracje i wyposażenie pokoju dziennego. Komplet do ogrodu złożony ze stolika i narożnika z palet będzie z pewnością jednym z Twoich ulubionych miejsc relaksu, jeśli tylko dodasz do niego wygodne, kolorowe poduszki i podkładki do siedzenia. Znakomicie sprawdzą się w tym celu elementy w nasyconych barwach, zwłaszcza jeśli meble są białe. Do tego typu mebli wypoczynkowych doskonale będzie pasować bujany fotel albo bujak w formie huśtawki oraz hamak w stylu południowoamerykańskim.

Reasumując, jakie zalety płyną z posiadania mebli na bazie palet? Po pierwsze, towarzyszyć nam będzie na co dzień niepowtarzalny design i gustowna forma. Estetyka to jednak nie wszystko, bo opisywane meble są również bardzo funkcjonalne, łatwe w czyszczeniu, przestawianiu i demontażu w razie potrzeby. Coraz więcej łóżek czy stolików posiada również wygodne kółeczka, które na czas postoju można zablokować, a jeśli potrzebujemy wygodnie przestawić poszczególne elementy (choćby łącząc ze sobą dwa stoliki), to możemy to zrobić bez wkładania w to dużo siły.

Meble z europalet najbardziej efektownie będą prezentować się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim lub industrialnym, a fakt, że chodzi o meble pochodzące  z recyklingu, zachwycą ekologów.

Post Comment