Wielki rynek nieruchomości

Posiadanie nieruchomości to naprawdę wielkie szczęście. Bo nieruchomość to naprawdę potężny kapitał. Rynek nieruchomości od zawsze jest bardzo chłonny. Od dawien dawna popyt jest tak ogromny, że wręcz przewyższa podaż. Dzieje się tak mimo tego, że wszyscy deweloperzy robią co w ich mocy, by nadążyć za potrzebami ludzi.

To wcale nie jest takie proste zadanie – w końcu każdy człowiek chce mieszkać na swoim. Każdy człowiek w pewnym punkcie swojego życia dochodzi do takiego wniosku i rozpoczyna poszukiwanie własnego lokum. Są w stanie na ten cel wziąć nawet ogromny kredyt hipoteczny i zadłużyć się na naprawdę długie lata, często nawet praktycznie do końca życia. Bo przecież własne mieszkanie, własne cztery kąty są tego naprawdę warte.

A może tak wynajem?

Niektórzy szczęściarze mają, poza własnym mieszkaniem, nieruchomością, którą zamieszkują, kolejną nieruchomość mieszkalną. Statystycznie najczęściej to nieruchomość, którą się po kimś odziedziczyło. Takie dodatkowe mieszkanie zawsze można sprzedać, w końcu, skoro, jak już zostało powiedziane, popyt znacząco przewyższa podaż – chętni na mieszkanie znajdą się zawsze. Jednak sprzedaż to nie jest jedyna możliwa opcja. Takie mieszkanie zawsze też można wynająć. Rynek wynajmu w Polsce ma to do tego, że praktycznie nie istnieje. To smutna prawda i bardzo długo się to nie zmieni – to w większości szara strefa, a legalny najem to nadal jest raczej wyjątek niż norma.

Pożyczki pod zastaw dostępne są w ofercie Konsorcjum Finansowego. Wejdź na stronę, by dowiedzieć się więcej.

 

Ale na takim wynajmie, zwłaszcza jeśli ma się na myśli najem długoterminowy, naprawdę można zarobić porządne pieniądze. Pieniądze, które nie tylko sprawią, że mieszkanie opłaca się samo, ale też pozwoli zostawić jakąś kwotę w kieszeni. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedniego najemcę. A to wcale nie jest takie trudne – chętni na wynajem mieszkania legalnie, z umową i na jasnych i ściśle określonych w umowie warunkach – znajdą się zawsze. Studenci, osoby pracujące, młode rozwojowe rodziny – tak naprawdę na rynku wynajmu nieruchomości szuka szczęścia każdy. Nie każdego bowiem stać na zakup mieszkania czy też nie wiąże z danym miastem bardzo długoterminowych planów.

A przecież każdy musi gdzieś mieszkać. Nie każdy też jest w stanie, z jakichkolwiek powodów, podnajmować pokój z kilkoma innymi osobami. Wynajem własnego mieszkania to jednak nieporównanie większa doza swobody, niezależności i wolności. Osoba, która dysponuje zamrożonym kapitałem w postaci kilku nieruchomości, naprawdę ma w swoich rękach prawdziwy skarb. Skarb, który, jeśli tylko zostanie odpowiednio zagospodarowany i będzie się o niego dbało – przyniesie naprawdę bardzo wiele korzyści. Warto zawsze zdawać sobie z tego sprawę.

Rynek nieruchomości to rynek bardzo chłonny. Szczęścia na nim szuka naprawdę bardzo wiele osób – zarówno ci, którzy chcą odnaleźć jakąś nieruchomość dla siebie, jak i ci, którzy dysponują nieruchomościami, które oferują innym – czy to w ramach wynajmu czy też, żeby sprzedać i zarobić. Na rynku nieruchomości leży naprawdę mnóstwo pieniędzy. Wystarczy tylko chcieć, by na tym skorzystać.

Post Comment